Košík 0

Čaj z listov kávovníka

antioxidant tea coffee leaf tea mangiferin health

"Čaj z listov kávovníka" alebo po anglicky "coffee leaf tea" je pomerne novým prírastkom do rodiny čajov a o to zaujímavejším, že je z tej istej rastliny ako káva, ktorú bežne poznáme, pražíme, pijeme. 

Tento čaj sme objavili minulý rok na ceste po Východnej Afrike, v Tanzánii. Na najpôvabnejšej farme, ktorú sme doteraz videli - Machare- najvyššie položenej farmy na najvyššej hore v Afrike. Kilimanjaro.

Zbierajú sa len mladé lístky, z kávovníkov pestovaných bez pesticídov. Benthe a Ralph, ktorí vlastnia Machare, vybudovali udržateľný ekosystém a neboja sa experimentovať, okrem cascary začali produkovať aj listy kávovníka a Benthe si založila čajovú záhradu, ktorá je oproti ich kávovej farme skutočne maličká. 

Kvalita čajov v Machare je, vďaka skutočnej oddanosti majiteľky svojej záhrade, skvelá. Čaje z Machare sú spracované a distribuované ako celolisté, v šálke sa vám rozvinú a počas lúhovania klesnú na dno, vďaka tomu si ich ľahko pripravíte aj bez sitka.

Robiť čaj z listov kávovníka je vlastne skvelý nápad, ktorý má veľa benefitov, najmä pridáva farmárom možnosť zarábať aj počas obdobia, kedy sa čaká na úrodu kávy. 

Coffee leaf tea má nízky obsah kofeinu a vysoký obsah antioxidantov, najmä mangiferinu, ktorý má antispetické a gastroprotektívne účinky. Výskum z roku 2012, ktorý bol publikovaný v Annals of Botany, v závere hovorí: "Zdravotné benefity listov kávovníka, kávových čerešní (cascary) a nápojov či mastí z nich pripravovaných, boli preukázané našou fenolickou analýzou." 

Coffee leaf tea máme v limitovanom množstve. Tešíme sa na čerstvé čaje z Machare, ktoré prídu už čoskoro, aby vám spríjemnili jesennú a zimnú sezónu. 

Prečítajte si aj výborný článok o coffee leaf tea v The Telegraph.


Starší príspevok Novší príspevok