Košík 0

Cesta k vlastnej pražiarni

bratislavská pražiareň progress

Goriffee bude mať v decembri 4 roky, presne pred rokom sme spustili vlastnú pražiareň a je čas rekapitulovať. Ako sme sa k nej dopracovali, a prečo si myslíme, že naša káva je omnoho lepšia ako napr. pred dvomi, tromi rokmi? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch. 

V roku 2013 som bol v Rwande druhý krát. V jednej ceste sa spojili až 3 super projekty. S poľskou fotografkou Ewou Lowzyl sme nafotili krásnu sériu portrétov súčasných Rwanďanov. 

Spolu s Malgosiou Wosinskou sme mali na starosti aj preproduckiu poľského filmu Birds are singing in Kigali. Zháňali sme im autá, povolenia, ubytovanie a podobne. Mimochodom, tento film získal cenu za najlepšiu herečku na tohto ročných Karlových Varoch. Potešilo. 

Okrem toho, že som tam mal práce nad hlavu, šiel som tam aj s jasnou ideou, že chceme  na Slovensko dovážať rwandskú kávu. A vždy, keď som mohol, šiel som skúmať kávové plantáže, hľadať exportérov. A našiel som kávu, s ktorou sme v Goriffee začali. Garuku.

Káva to bola fantastická, presne zosobňovala vlastnosti, ktorými sú rwandské kávy známe - kvalita zrna a príjemný balans chuti. 

Začali sme ju kupovať už praženú, ako úplni kávoví začiatočníci sme mali predstavu, že v zemi pôvodu, predsa, musia najlepšie vedieť, ako kávu upražiť. Nevedeli. 

Už koncom roka 2014 sme začali kupovať zelenú Garuku a pražiť v Čiernej Perle. Šlo o tzv. koncept "flying roastery", teda mali sme kávu, mali sme receptúry, nemali sme pražičku, keďže mať dobrú pražičku nie je úplne najlacnejšie. Spolupráca so skúseným pražiarom na top nemeckej pražičke Probat, nám otvorila úplne nové možnosti. 

Časom sme ku Garuke pridali ďalšie rwandské kávy. Ako sme testovali kávu z rôznych krajín, tak zrazu pribudli do našej ponuky kávy z Burundi, Etiópie a ďalších. 

Ale lietajúcou pražiarňou nemôžete byť donekonečna. V istom momente sa viac zaoberáte prevozom zelenej kávy tam a praženej naspäť než samotnou kávou.

Je to presne rok, odkedy si pražíme vo vlastnej pražiarni v Bratislave a do Goriffee rodiny pribudla pražička Giesen 15. Chceli sme kvalitu a našli sme ju v holandskej rodinnej firme Giesen. Vyniká v  kvalite použitých materiálov a výkonných horákoch. Pri pražení používame software, ktorý je prepojený so sériou senzorov. To nám umožňuje vytvárať precízne receptúry, ktoré sme schopní znovu opakovať. 

Praženie je skutočne veda a naplno si to človek uvedomí, až keď stojí sám za pražičkou. Ľuďom chutilo v podtstate od začiatku. My sme boli celkom spokojní, ale stále tam niekde bolo to "celkom". Niečo tomu chýbalo.

Myslíme si, že človek sa celý život učí a ak nie, tak by sa mal. A ideálne od najlepších. Preto sme neváhali a Amir si spravil kurz u Scotta Raa. Ak by ste nevedeli, tak: Scott Rao Is One Of The World’s Most Influential Coffee Thinkers, ako píše americký Sprudge. To nám pomohlo zvládnuť praženie po teoretickej stránke. 

Kam sme teda za posledný rok posunuli? Vďaka tomu, že máme vlastnú mašinu, sme získali proces praženia plne pod kontrolu. Do tohto procesu vnášame odbornosť, precíznu selekciu, entuziazmus a snahu o perfektný produkt. 


Staršie články Novšie články