Košík 0

Jesenné novinky.

bratislavská pražiareň kolumbia kostarika etiópia honduras kenya výberová arabika výberová káva

Máme tu September a s ním prichádzajú v Goriffee rôzne zmeny. Najzásadnejšou je rozšírenie našej ponuky o kávy z viacerých krajín, takže už v najbližších týždňoch budeme pridávať nové, výberové arabiky.

Do roku 2015 sme pracovali iba s kávami z Rwandy. V roku 2015 nastal zlom a začali sme sa pýtať samých seba či to nie je málo, či sa neochudobňujeme, že pracujeme len s jednou krajinou. Tento pocit v nás rástol a bol čoraz intenzívnejší. Rwandské kávy sú skvelé, ale veď nedá sa to povedať aj o Keni či Brazílii? 

Na svete existuje mnoho krajín pestujúcich výberovú arabiku a všetky sa líšia chuťovým profilom, spracovaním, hustotou, varietami, atď. O tieto jemné nuansy a rozdiely medzi jednotlivými pestovateľskými krajinami sme nechceli prísť a pustili sme do spoznávania chutí, aróm a výberu nových káv do našej ponuky.

 

Minulý rok sme odcuppovali priamo v Keni viac než 100 keňských fariem a kooperácií. Keňské kávy sú skutočne variabilné a rozmanité. Ale ako chutia tie najtypickejšie z tých, čo sme vyskúšali? V jednych cítiť citróny, v iných čučoriedky a v ďalších zrelé rajčiny (Áno rajčiny! A práve táto pre Kene typická chuť je podľa nás často slovenskými pražiarmi ignorovaná). V tých najviac cenených, komplexných výberových arabikách z Kene sa tieto chute spájajú a vzniká unikátny kávový koktejl. A presne na takú Keňu Kiboko Kijani AA+ sa môžete tešiť už od Septembra. 

Tento rok sme nadviazali dve spolupráce počas cesty v Thajsku. V Thajsku je kávový priemysel na vzostupe a odráža sa to nie len na množstve nových kaviarní, pražiarní, ale najmä na chuti a vôli experimentovať. Zaujali ma najmä experimenty so spracovaním. Po vzore z Panamy skúšajú karbonické spracovanie či anaeróbne spracovanie, alebo fermentáciu pod tlakom. 

Naše snahy sú dlhodobé a na výsledky mnohých spoluprác čakáme aj roky, tak to bude zrejme aj s Thajskom.

Kým budeme čakať na výsledky našej direct trade práce s pestovateľmi či exportérmi, čas si treba skrátiť vyladenou kávičkou. Jedna vzorka, čo prišla bola mimoriadne vybalansovaná a my sme vedeli, že to bude na espresse veľmi príjemná. Honduras Santa Rosa je už v predaji.

Lákadlom bude iste nová Etiópia Aramo spracovaná natural, z oblasti Yirgacheffe.

 

Pri divoko rastúcich naturalkách z Etiópie máme vždy dilemu či ich kúpiť alebo nie. Častým problémom je škaredé zrno, ktoré vyžaduje ešte druhotné triedenie v pražiarni, ale žiadna iná káva nechutí ako naturalky z Etiópie. Inak to nie je ani pri Aramo, presvedčila nás hlboká chuť marhuľového kompótu. Bude to nezabudnuteľná a nevyhnutná súčasť našej ponuky. Mnohí si iste pamätajú Kochere peaberry a od Arama očakávame podobný "wau efekt" pre váš jazyk ako pri Kochere. 

Ak ste si mysleli, že to bude všetko, tak vonkoncom ešte nekončíme. Ďalšou novou naturalkou v ponuke je Hacienda Sonora z Kostariky. 

A k Haciende Sonora mám len jedno prirovnanie - fialové Bonpari cukríky. Netradičná odroda arabiky Villa Sarchi ponúka jemné, voňavé a extrémne sladké chute. Pražená bude v omni roaste vhodnom na espresso aj filter. 

A na záver skutočná lahôdka, limitovaný microlot od kolumbijského farmára Hernanda Chantre. 

Je to pravdepodobne najkvalitnejšia káva, s ktorou sme zatiaľ pracovali. Krásne, veľké kolumbíjske zrná, čistá a komplexná chuť melóna, čučoriedok, citrusov, ktorá je tak mocná až vám jej chuť naráža o jazyk ako vlny pri prílive.

Snáď sa po prečítaní tohto blogu tešíte minimálne tak ako ja, všimnite si novú cenu listov kávovníka, kde sa nám podarilo optimalizovať logistiku a našej partnerskej farme Machare Kilimanjaro sa zase podarilo optimalizovať spracovanie, to viedlo k zľave až 40%.

Všetky spomínané kávy sa dostanú do ponuky už počas Septembra a PS: Rwanda je stále naša srdcovka, preto môžete už v Novembri očakávať dve nové Rwandy a medzi tým potešiť svoj jazyk našou novou ponukou.


Starší príspevok Novší príspevok