Leto si zaslúži letné kávy

Leto si zaslúži letné kávy

Leto je v plnom prúde a s letom sú vždy spojené čerstvé zbery z Keňe, Etiópie či Guatemaly. My sme pre vás našli zopár skvostov, ktoré vám najbližšie mesiace spríjemnia. V dnešnom blogu si o nich povieme viac.

PREMYTÁ KENYA HANDEGE AB

Prvou novinkou je limitovaná, premytá Kenya Handege AB.

Tento lot bol vypestovaný malými farmármi združenými v kooperácii Ritho. Slovo Handege je odvodené od slova svahilského slova Ndege, ktoré znamená lietadlo alebo vták. Tento názov je skutočne príznačný, lebo sviežosť kávy Handege vás nie len nakopne ale aj inšpiruje. Užite si tropické chute manga a melónu.

MINULOROČNÁ NOVINKA GUATEMALA MAM

Ďalšou novinkou v našej selekcii je premytá Guatemala MAM.

MAM je káva, ktorú ste mohli ochutnať minulý rok a presvedčila nás svojou kvalitou a chuťovým profilom aj túto sezónu. Zároveň, vďaka tejto káve sme schopní podporiť domorodý kmeň MAM v Guatemale a pomôcť im s dôstojnejším životom. Je to mimoriadne zaujímavá vlastnosť výberovej kávy, že prináša do domácností vyššie mzdy. Vyskúšajte MAM na espresso, kombinácia mandlí a červeného vína vás očarí.

SUCHO SPRACOVANÁ ETIÓPIA URAGA WOREDA

A poslednou z noviniek je sucho spracovaná Etiópia Uraga Woreda z oblasti Guji. Všetci dobre poznáme tie šialene krásne chute naturálnych Etiópií a najmä tých z oblasti Guji. Veľmi sa tešíme, že je tu konečne čas, keď prišiel čerstvý zber a vybrali sme pre vás absolútnu špičku. Budete cítiť nektárinky, červené bobule a veľmi vysokú sladkosť. Budete cítiť celú paletu funky chutí od výmyslu sveta a arómy, ktoré vás dostanú.

Pozývame vás na prvý brunch v našej kaviarni na Košickej 36 pod taktovkou šéfkuchára Filipa Ondrušeka.
Vyhrajte kapsulový kávovar NESPRESSO KRUPS Essenza Mini a balík našej kávy.