O nás

Goriffee vzniklo v roku 2013, kedy sme začali dovážať výberovú arabiku priamo od farmárov z Rwandy.  Dnes pracujeme s farmármi z celého sveta od Brazílie až po Indonéziu. Našim cieľom je ponúknuť zákazníkom najvyššiu kvalitu a unikátnu chuť kávy. Snažíme sa podporiť myšlienky excelentnej kvality, sledovateľnosti pôvodu a udržateľnosti.

Relationship coffee

Základným pilierom Goriffee je obchod s kávou postavený na osobnom vzťahu. Pravidelne cestujeme na kávové farmy, s farmármi udržiavame dlhodobé vzťahy, ich kávy sa z roka na rok vracajú do našej ponuky a tiež sa snažíme dbať na ich spravodlivú odmenu za dobre vykonanú prácu.

To im umožňuje poslať deti do škôl či zabezpečiť v komunite dostupnú zdravotnú starostlivosť. Aj tieto faktory vplývajú na to či vaša káva chutí úžasne alebo bola vypestovaná pod tlakom životnej situácie.

Specialty coffee

Každý deň nám prichádzajú vzorky zelenej kávy, z ktorých starostlivo vyberáme len to najlepšie zrno vďaka pražičke Ikawa. Venujeme sa najmä výberovej arabike, ktorá tvorí zhruba 5% celosvetovej kávovej produkcie. Pražíme v Bratislave,  každý týždeň, čerstvo a profesionálne na špičkovej holandskej pražičke Giesen W15A.

Pre perfektné praženie a stabilnú kvalitu využívame software Cropster. V našej ponuke nájdete kávu na filter aj na espresso. Zameriavame sa na kávy, ktorých pitie nie je len bežným rituálom, ale spravia z vášho dňa zážitok a vyčaria vám úsmev na tvári.

Sustainable coffee

V Goriffee berieme udržateľnosť a ekologický prístup veľmi vážne. Na 100% sme sa stotožnili s heslom „there is no planet B“ a všetku činnosť v našej spoločnosti organizujeme okolo redukcie odpadov a znečistenia. Naše plány sú ambiciózne, pretože len ambiciózne a radikálne kroky v tejto oblasti môžu priniesť efekt.

Kávovníky rastú iba v horských oblastiach pozdĺž rovníka a sú jednou z najviac ohrozených rastlín ľudskou činnosťou. My si uvedomujeme, že bežné správanie každého jednotlivca či firmy má vplyv na to či aj v budúcnosti budeme popíjať šálku skvelej kávy. Preto sa snažíme čoraz viac orientovať na bezobalový obchod, nové technológie filtrácie spalín a ekologické obalové materiály.

Wholesale coffee

Kávu distribuujeme nie len do domácností, ale aj do firiem a kaviarní. Ponúkame veľkoobchodnú zľavu až 30% už pri nákupe 5kg mesačne. Naše ceny sú progresívne, s väčším objemom ponúkame väčšiu zľavu.

Ponúkame komplexné služby, od najvyššej kvality kávy, cez rýchle vybavenie objednávky, výhodné ceny technológií až po poradenstvo a baristické kurzy. Sme tu pre vás!

Naša kaviareň

Kaffeehaus Goriffee
V Goriffee sa riadime heslom “z farmy do šálky”. Kávu, ktorú sme upražili môžete ochutnať v našej kaviarni Goriffee Kaffeehaus na Panenskej 33 v Bratislave. Pripravenú precízne, profesionálnymi baristami s láskou.

KTO STOJÍ ZA GORIFFEE

Erik Šimšík
Erik Šimšík
Nákup zelenej kávy & kontrola kvality
Amir Al Jabri
Amir Al Jabri
Pražiar
Matej Hambalko
Matej Hambalko
Obchod&Marketing