Košík 0

About us

Goriffee tvoria traja kávoví nadšenci Erik Šimšík, Matej Hambalko a Amir Al Jabri.

Direct trade

Všetko začalo v roku 2012, keď sa Erik vrátil z projektu v Rwande. V roku 2013 sme založili Goriffee a rozhodli sme sa dovážať výberovú arabiku priamo od farmárov z Rwandy, ktorá nás očarila svojou kvalitou a chuťou. Na našom kávovej ceste sme nezostali len pri Rwande, môžete si vychutnať aj skvelé mikroloty z Etiópie, Burundi, Brazílie alebo iných kútov kávového sveta.

Giesen + Cropster + školenie Scott Rao = Goriffee Roastery

Pražíme v Bratislave. Každý týždeň, čerstvo a profesionálne na špičkovej holandskej pražičke Giesen W15A. Pre perfektné roasty a stabilnú kvalitu využívame software Cropster. Náš pražiar Amir prešiel kurzom praženia u Scotta Raa. Našim cieľom je pražiť najlepšiu kávu s pomocou najvyspelejšej techniky a najpokročilejších vedomostí z oblasti kávy. V našej ponuke nájdete kávu na filter aj na espresso. 

Beans. Leafs. Cascara.

Našou filozofiou je využitie celého kávovníka, preto u nás nájdete novinky ako čaj z kávových čerešní - cascary alebo čaj z listov kávovníka. Tie predstavujú perfektnú alternatívu ku káve, vďaka nižšiemu obsahu kofeínu, vysokému obsahu antioxidantov a ovocnej chuti.

Goriffee Lab

Platforma Goriffee Lab slúži na prenos skúseností medzi farmármi a na vývoj nových produktov. Kontinuálne pracujeme na produkcii cascary v Rwande či na listoch kávovníka v Tanzánii.

Kaviareň

V Goriffee sa riadime heslom “z farmy do šálky”. Kávu, ktorú sme priviezli priamo z farmy a upražili v pražiarni môžete ochutnať či odniesť si balíček domov z kaviarne Goriffee Kaffeehaus na Panenskej 33 v Bratislave. Pripravenú precízne, profesionálnymi baristami.

Sme tu pre vás

Kávu distribuujeme do kaviarní, domácností a firiem. Zákazníkom ponúkame komplexné služby, najvyššiu kvalitu, čerstvosť, rýchle vybavenie objednávky ako aj poradenstvo a baristické kurzy.

 

Pozrite si aj Erikovu prezentáciu na Coffeefest Slovakia 2014: 

Napísali o nás:

          

      

    

 

Prečítajte si aj Erikovu reportáž o Rwande:

Rwanda, krajina tisícich kopcov
v magazíne BREJK